ČESKY
ČESKY

Objevte sérii tipů a videí založených na životních zkušenostech tisiců rodičů po celém světě. Přinášejí pozitivní podporu maminkách a tatínkům v době, kdy čelí obtížným a stresujícím situacím. Zahraniční experti, jako je společnost UNICEF, napomohli k tomu, aby tyto rady byly přístupné a přínosné všem rodičům.

Rodičovské tipy

16 tipů, které vás provedou rodičovstvím

Kvalitně strávený čas

Kvalitně strávený čas

I během náročného období máte mnoho možností, co můžete dělat pro to, abyste svoje děti podpořili. Trávit společně příjemný čas představuje skvělou příležitost k tomu, aby se vaše děti cítily milované a v bezpečí. Ukažte jim skrze následující tipy, jak jsou pro vás důležité.

PREVIEW DOWNLOAD
Udržujte si pozitivní mysl <br/>

Udržujte si pozitivní mysl

Vybudovat si dobrý vztah se svými dětmi nemusí být nic těžkého. Stačí si zachovat chladnou hlavu a pozitivní přístup. V tomto videu vám vysvětlíme, jak vám jasné pokyny a dostatek pochval a uznání pomohou k tomu, abyste spolu skvěle vycházeli.

PREVIEW DOWNLOAD
Vytvořte si pravidelný rozvrh<br/>

Vytvořte si pravidelný rozvrh

Pokud si v rodině vytvoříte plán každodenních činností, který bude snadné následovat, umožní vám to s větší lehkostí zvládnout všechny povinnosti - od domácích úkolů až po úklid. A vám zbyde více času na společnou zábavu.

PREVIEW DOWNLOAD
Podpora dobrého chování<br/>

Podpora dobrého chování

Ať už se vaše děti cítí unavené nebo hladové, nebo prostě zkoumají svou samostatnost, je normální, když se čas od času chovají špatně. To může být frustrující. Možností, jak své děti můžete podpořit ve správném chování je ale spousta.

PREVIEW DOWNLOAD
Péče o sebe<br/>

Péče o sebe

Tím, že se naučíte pečovat o sebe, budete lépe připraveni na péči o své děti.

PREVIEW DOWNLOAD
Diskuse o obtížných tématech <br/>

Diskuse o obtížných tématech

Je velmi důležité, abyste ke svým dětem byli upřímní a otevření, zejména pokud jde o obtížná témata. Podívejme se na to, jak odpovědět na jejich otázky a jak jim pomoci pochopit svět kolem nás. Buďte otevření

PREVIEW DOWNLOAD
Bezpečí dětí v online prostředí<br/>

Bezpečí dětí v online prostředí

Díky novým technologiím jsme propojeni jako nikdy předtím. Ale stejně jako budete chránit své děti v reálném světě, musíte je chránit i v tom digitálním.

PREVIEW DOWNLOAD
Rodinné finance v rovnováze<br/>

Rodinné finance v rovnováze

Starosti s penězi jsou často příčinou úzkosti a obav, především když zjistíte, že si nemůžete dovolit něco, co by si vaše dítě tolik přálo. Přinášíme vám proto návod, jak vám může realisticky nastavený rozpočet pomoci držet rodinné finance v rovnováze.

PREVIEW DOWNLOAD
Rodinná pohoda<br/>

Rodinná pohoda

Děti by se měly cítit v bezpečí vždy, tím spíše doma. Povíme vám, jak volba pozitivních slov a skutečné naslouchání může pomáhat udržovat doma klidnou a pohodovou atmosféru.

PREVIEW DOWNLOAD
Učení hrou<br/>

Učení hrou

Při hraní se děti mohou naučit hodně o světě kolem sebe. Podívejme se na některé zábavné hry a aktivity, které je mohou bavit a rozvíjet zároveň.

PREVIEW DOWNLOAD
Rady, jak zvládat vztek<br/>

Rady, jak zvládat vztek

Vztek je přirozenou lidskou reakcí, zvláště pokud jsme vystaveni stresovým situacím. Je však důležité udržet kontrolu sami nad sebou. Pokud se nám podaří najít cestu, jak si poradit s negativními emocemi, jsme na dobré cestě, jak doma udržet pohodovou atmosféru.

PREVIEW DOWNLOAD
Vytvořte šťastné prostředí na malém prostoru

Vytvořte šťastné prostředí na malém prostoru

Zůstali jste doma kvůli špatnému počasí? Děti už nebaví spát s vámi v jedné místnosti? Někdy bychom si všichni přáli trochu více prostoru, ale i tam, kde není, můžete udělat něco pro to, abyste spolu všichni vyšli.

PREVIEW DOWNLOAD
Péče o dítě se zdravotním postižením<br/>

Péče o dítě se zdravotním postižením

Péče o zdravotně postižené dítě může být pro vaše každodenní rodičovské povinnosti náročnější, zejména v obtížných nebo nejistých časech. Podíváme se na to, co můžete udělat pro to, aby se vaše dítě vždy cítilo milované a podporované.

PREVIEW DOWNLOAD
Podpora dospívajících dětí<br/>

Podpora dospívajících dětí

Vyrostly rychle, ale to neznamená, že už se vaše dospívající děti nechtějí i nadále cítit milované a podporované. Ukážeme vám, jak si můžete užít kvalitní čas se svými dospívajícími, naučit je dobrým návykům a udržovat je v bezpečí a šťastné na jejich cestě k dospělosti.

PREVIEW DOWNLOAD
Uvítání nového miminka<br/>

Uvítání nového miminka

Stát se poprvé rodičem nebo přivítat nový přírůstek do stávající rodiny je vzrušující doba. Ale může to také znamenat obrovskou změnu, která mnoho lidí ochromí a vystresuje. Zde je návod, jak dát svému dítěti a vám nejlepší možný start.

PREVIEW DOWNLOAD
Rodičovství během Covid-19<br/>

Rodičovství během Covid-19

Globální pandemie přináší v rodičovství řadu výzev a je zcela normální, když se v této nejisté době cítíte ve stresu a pod tlakem. Zde je 6 tipů, které vám a vašim dětem pomohou v tomto náročném období.

PREVIEW DOWNLOAD