Posted

The Human Safety Net gönüllüleri arasında bağlılık %88'e ulaştı!

Kurumsal gönüllülük, the Human Safety Net'in Generali imkanlarının etkisinin artırılması için nasıl harekete geçirebildiğinin önemli bir bileşeni.

Her geçen yıl daha fazla çalışan ve acentenin gönüllülük programına katılmasıyla 2022 yılında şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 30.000 saate ulaşıldı. İki yıldır, 500 büyükelçiden oluşan küresel topluluğumuz, hareketin bir üst seviyeye taşınması için bir yılı katılıma ayırıyor.

Generali çalışan ve acentelerinin giderek artan katılımı, STK ortakları aracılığıyla yarattığımız görünür ve ölçülebilir etkiyle doğrudan bağlantılı. Generali çatısı altında çalışmaya ekstra bir anlam yüklerken, bağlantı kurmak ve amacı göstermek için de somut bir fırsat sunuyor. Birlikte bir şeyler başarmanın gururu da cabası.

Son bağlılık anketinde ifade edilen the Human Safety Net bağlılık gönüllülerinin seviyesi, %88 oldu. Diğer çalışanlardan yüzde beş daha yüksek olan bu yüzde, şirket içindeki en yüksek bağlılık puanı oldu. Aynı anket, Generali ailesinin %20'sinin the Human Safety Net gönüllüsü olmayı istediğini veya gönüllülük yapmış olduğunu gösteriyor. Gönüllüler, insanların insanlara yardımı hareketini bir adım öteye taşıyan önemli bir itici güç haline geldi.

Dört yıl sonrasında, bu sonuçlar, the Human Safety Net'in Generali'nin ne kadar önemli bir parçası olduğunu göstermekle birlikte sosyal etki yaratmak için özel sektör ile sosyal sektörler arasındaki işbirliğinin ne kadar güçlü olduğunun da kanıtı niteliğinde.

Girişimin 2017 yılının sonunda başlamasından bu yana gönüllülüğü, her STK'nın programına dahil etmeye çalışıyoruz. Vasıflı gönüllülük, STK'ları güçlendirmeye ek olarak mülteciler için mentörlük veya danışmanlık imkanı da sağlıyor. Diğer gönüllülük faaliyetleri, STK'ların daha fazla aileyi ağırlama veya finansal okuryazarlık, sağlıklı yemek pişirme veya kitap okuma gibi çeşitli etkinliklerin kapsamını genişletme gibi faaliyetlerinin önemli bir bölümünü içine alıyor. Birçok gönüllü, merkezlerin faaliyetlerini desteklemek ve programın ülkelerindeki kapsayıcılığını artırmak için bağış toplama kampanyalarına katılıyor.