Posted

Bağışlar ve destekler Ukrayna krizinden etkilenen ailelere

Ukrayna bağış kampanyası ile UNICEF'in Çocuk ve Aile Destek Merkezleri için şimdiden 1 milyon Euro’dan fazla para toplandı

The Human Safety Net, çalışanlar tarafından bağış toplanması ve Generali Grup’un da bu toplananlar ile aynı tutarda yapıyor olduğu bağışı sayesinde, Ukrayna'nın işgalinden etkilenen ailelere destek vermek üzere UNICEF'e 1 milyon Euro'dan fazla bağışta bulunacak.

Toplanan para, UNICEF'in Ukrayna'dan kaçış yolları boyunca Çocuk ve Aile Destek Merkezlerini (‘Mavi Noktalar’ olarak biliniyor) aktif hale getirmesine yardımcı olacak. Aileler için güvenli alanlar olacak bu merkezlerde, ailelerin faydalanabileceği destek sistemleri ve hizmetler konusunda da bilgi sağlanacak. Bu merkezlerin çatısı altında çocukların dinlenebileceği, oyun oynayabileceği ve koruma desteği ve psikolojik destek alabilecekleri çocuk dostu alanlar ve annelerin bebeklerini emzirebilecekleri özel alanlar da bulunuyor.

The Human Safety Net, bağışlara ek olarak Ukraynalı mültecilere destek olmak için dünya genelinde Generali'nin imkanlarını harekete geçirdi. Bu kapsamda çeşitli destekler sağlanıyor: 

İsviçre ve Almanya'da ferdi sorumluluk ve konut sigortası kapsamını genişleten Generali, 'Generali müşterilerinin evine konuk olan Ukraynalı’lara ücretsiz koruma' sağlıyor. 

Fransa ve Almanya'da the Human Safety Net'in yerel ortağı SINGA ve bir mülteci ağırlama platformu arasında kurulan ortaklık sayesinde Ukraynalı mülteciler ile onları evinde ağırlamak isteyen çalışanlar arasında bağlantı kurulması daha kolay hale getirildi. 

Almanya, Bensberg’teki Generali Akademisi, 50 kadar Ukraynalı mülteciye ev sahipliği yapabilecek kapasitede geçici bir mülteci barınağına dönüştürüldü. 

Çek Cumhuriyeti'nde araçları Ukrayna'da tescilli olan kişilere anında ve ücretsiz koruma sağlanması ve araçlarına gelen zararların otomatik olarak karşılanması için bir girişim başlatıldı. 

Önümüzdeki hafta ve aylarda da the Human Safety Net'in ağından faydalanmaya devam ederek krizden etkilenen çocuklu ailelere hizmet sunan mülteci örgütlerinin çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz. The Human Safety Net, şu bağlantı üzerinden Ukrayna için bağış toplamaya devam ediyor:

https://donate.thehumansafetynet.org/forUkraine/~my-donation